12 Aralık 2020, 20:13 tarihinde eklendi

İş Sanat’la Evde Kal

İş Sanat’la Evde Kal
 Küresel bir salgınla mücadele ettiğimiz bugünlerde İş Sanat, Facebook, YouTube, Twitter ve Instagram IGTV üzerinden #işsanatlaevdekal etiketiyle yerli ve yabancı sanatçıların hazırladığı video içerikleri sanatseverlere sunuyor. Dünyanın dört bir yanından sanatçıların İş Sanat için oluşturduğu özel paylaşımlar da bu serinin içinde yer alıyor. Geçtiğimiz sezon İş Sanat’ta konser veren İtalyan barok topluluğu L’arpeggiata üyelerinin İtalya’nın çeşitli kentlerinde evlerinde kaydettikleri videolar ve bu sezon İş Sanat’ta Europa Galante ile konser veren keman sanatçısı Fabio Biondi’nin hazırladığı kayıtlar, müziğin birleştirici gücünün en güzel örnekleri arasında yerini aldı.
 Bir İş Sanat klasiği haline gelen şiir ve hikâye dinletilerinin ünlü isimleri Tilbe Saran, Metin Belgin, Bülent Emin Yarar ve Hakan Gerçek tarafından “İş Sanat’la Evde Kal” yayınları için özel olarak edebiyatımızın ustalarının unutulmaz eserlerinden bölümler seslendiriliyor. Kuruluşundan bu yana Kibele Sanat Galerisi’ne konuk olan sanatçıların çalışmalarından yapılan seçkiler de İş Sanat’ın sosyal medya hesaplarından paylaşılıyor.
Türkiye İş Bankası’nın çocuklara özel dijital platformu Kumbara dergisi ise çocukları kitap okumaya, eğlenceli etkinliklerle kaliteli zaman geçirmeye ve geçmiş sezonda İş Sanat’ta sahnelenen çocuk oyunlarını www.kumbaradergisi.com adresi üzerinden izlemeye davet ediyor.
 İş Sanat’la Evde Kal kapsamında sanatçılarının izin verdiği konser kayıtlarının tamamı ise İş Sanat’ın YouTube kanalından izleyicilerle paylaşılıyor. Bu paylaşımların ilki “Neşet Ertaş’a Senfonik Saygı Duruşu” konseri oldu. Konser kayıtları önümüzdeki günlerde piyanist – besteci Sabri Tuluğ Tırpan’ın ilki gösterimini İş Sanat’ta gerçekleştirdiği Mavi Sürgün adlı konseriyle devam edecek
 
ARALIK AYI PROGRAM AKIŞI
12 ARALIK CUMARTESİ 20.30 MELİHAT GÜLSES
13 ARALIK PAZAR 15.00 MASAL TİYATROSU PAMUK PRENSES VE YEDİ CÜCELER
14 ARALIK PAZARTESİ 20.30 NÂZIM HİKMET ŞİİR DİNLETİSİ
17 ARALIK PERŞEMBE 20.30 SEMPLICE QUARTET
20 ARALIK PAZAR 15.00 MASAL TİYATROSU ÇİZMELİ KEDİ
21 ARALIK PAZARTESİ 20.30 YAZARININ SESİNDEN YAVUZ EKİNCİ BANA İSMAİL DEYİN
22 ARALIK SALI 20.30 IRAZ YILDIZ
23 ARALIK ÇARŞAMBA 20.30 OKUMA TİYATROSU KURU GÜRÜLTÜ
26 ARALIK CUMARTESİ 20.30 AYŞENUR KOLİVAR
27 ARALIK PAZAR 15.00 MASAL TİYATROSU MUTLU PRENS
28 ARALIK PAZARTESİ 20.30 YAZARININ SESİNDEN SİNAN TUZCU BÖCEK
30 ARALIK ÇARŞAMBA 20.30 OKUMA TİYATROSU BİR YAZ GECESİ RÜYASI
31 ARALIK PERŞEMBE 20.30  YENİ YIL KONSERİ MURAT KARAHAN  TENOR LİMAK FİLARMONİ ORKESTRASI EROL ERDİNÇ ŞEF
Etkinliklerimizin tam kayıtlarını yayın tarihlerinden itibaren sezon sonuna kadar YouTube kanalımızdan ve internet sitemizden ücretsiz izleyebilirsiniz.

BİR CEVAP YAZ

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *