28 Eylül 2023, 00:13 tarihinde eklendi

“Atatürk Vizyonuyla Gelecek Yüzyıla Bakış”

“Atatürk Vizyonuyla Gelecek Yüzyıla Bakış”

 

“Atatürk Vizyonuyla Gelecek Yüzyıla Bakış”

Ulusumuzun çok büyük fedakârlıklarla verdiği Milli Mücadele sonrasında elde edilen siyasi bağımsızlığın sembolü, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere bıraktığı en kıymetli armağan olan Cumhuriyetimiz bu yıl 100 yaşında… “Özgürlük ve bağımsızlık benim karakterimdir” diyen, iktisadi bağımsızlığa “Siyasi ve askeri zaferler ne kadar büyük olursa olsun, iktisadi zaferle taçlanmazsa sonuç kalıcı olamaz” sözleriyle büyük önem atfeden Atatürk tarafından kurulan Türkiye İş Bankası, Cumhuriyetimizin 100. yılını çeşitli etkinliklerle kutluyor.

Banka, tüm yurdumuzda heyecanın, mutluluğun ve gururun çok daha yoğun hissedileceği 29 Ekim’e sayılı günler kala ise “Atatürk Vizyonu ile Gelecek Yüzyıla Bakış” başlıklı uluslararası bir konferans düzenliyor.

Konferans ile Atatürk’ün bir asır sonra bile yolumuzu aydınlatan vizyonerliğinin tekrar vurgulanması ve geleceğe dair güzel bir pencere açılması, Atatürk’ün her türlü zorluğa rağmen umut ve dayanışma duygusunu güçlü tutarak bir ulusun kaderini nasıl değiştirdiğinin zihinlerde yeniden canlandırılması arzu ediliyor.

İş Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Bali ve Genel Müdürü Hakan Aran’ın ev sahipliğinde düzenlenecek konferansta yurt içinden ve yurt dışından önemli konuşmacılar tarihten arkeolojiye, ekonomiden yapay zekâya, bilimden kültür-sanata ve spora geniş bir yelpazede pek çok konuyu geçmişten geleceğe uzanan bir yaklaşımla ele alacak.

Konferansta; dünya çapında tanınan tarihçi ve filozof Yuval Noah Harari, New York Üniversitesi Ekonomi Profesörü ve Nobel ödüllü iktisatçı Thomas J. Sargent, Roma La Sapienza Üniversitesi’nde Avrasya Tarih, Türk Dili ve Tarihi dersleri veren ve “Atatürk” isimli bir kitabı bulunan İtalyan akademisyen Fabio L. Grassi, MIT Dijital Ekonomi Girişimi’nin Kurucu Ortağı Andrew McAfee, UNESCO eski Genel Direktörü Irina Bokova birer konuşma yapacak.

Prof. Dr. İlber Ortaylı, Prof. Dr. Bilsay Kuruç, Prof. Dr. Havva İşkan Işık, Prof. Dr. Burcu Özsoy, Dr. Doğan Çetinkaya, Prof. Dr. Çiğdem Gündüz Demir gibi ülkemizin kıymetli isimleri de Atatürk vizyonundan yola çıkarak ihtisas alanlarındaki değerlendirmelerini ve yorumlarını dinleyicilerle paylaşacaklar.

Atatürk’ün aziz hatırasına saygı duruşu niteliğindeki uluslararası konferans, İş Kuleleri Salonu’nda 28-29 Eylül 2023 tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Sınırlı sayıda yapılacak bilet satışından elde edilecek gelir Anıtkabir Derneği’ne bağışlanacaktır.

 

Ayrıntılar: https://www.yuzyilinbulusmasi.com

 

 

BİR CEVAP YAZ

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *